Yüzünüzü Yıkarken Sürekli Yaptığınız Hatalara Dikkat

194 views

Genel itibari ile yüz yıkarken yapılan yanlışlar hakkında hiçbir insanın net bir şekilde bilgisi yoktur. Yüz yıkamak, özellikle güne başlarken ilk yaptığımız hareketlerden birisi olduğundan dolayı ne olursa olsun bu anlamda dikkatli olmak, özenli olmak ve buna göre hareket etmek son derece önem arz eden bir detay olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz sanırım.

Yüz yıkarken dikkat edilmesi gerekenler o kadar yoğun ki her ne olursa olsun bu anlamda siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza yardım etmek en büyük amaçlarımızdan birisidir. Nitekim şimdi madde madde konunun üzerine eğilecek ve fikir sahibi olacağız.

Yüz Yıkarken Yapılan Yanlışlar

Konu ile alakalı olarak çok fazla madde üzerinde durabiliriz. Ancak en önemlileri hakkında uzmanların da herkesi uyarma gereksinimi duyduğu bu başlıkları sizlere sunarak fikir edinmenize yardımcı olmak istiyoruz.

1# Yatarken Yüz Yıkamamak

Yüz yıkama hadisesi, sadece uyandığınızda yapılan bir uygulama değildir. Yatmadan önce de yüzünüzü bol su ile yıkamanız, cildiniz ve gece uykunuz için son derece önem arz eden durumlardan birisi olarak dikkat çeker.

2# Çok Sıcak Su ile Yüz Yıkamak

Önemli yanlışlardan birisidir. Çok sıcak su ile yüz kesinlikle yıkanmamalı. Soğuk su, ciltteki gözenekleri harekete geçireceğinden ve şok etkisi ile kan dolaşımını hızlandıracağından dolayı çok önemlidir.

3# Yüz Temizleme Ürünleri ile Makyaj Çıkarmaya Çalışmak

Yüz temizleyici ürünler, ne olursa olsun makyaj çıkarma etkisine sahip değildir. Bu neden dolayısı ile makyaj çıkarırken bu ürünlerden uzak durulmalı.

4# Aynı Havluyu Sürekli Kullanmak

Yüz yıkadıktan sonra kullanılan havlu önemlidir. Aynı havluyu sürekli kullanmak, sizlere faydadan çok zarar getirir ve yüzünüzün bakteri ile dolmasını sağlar. Bundan uzak durulmalıdır.

5# Çok Uzun Süre Yüzünüzü Sabunla Ovmak ve Köpürtmek

Ne olursa olsun yüzünüzü sabunla yıkarken çok uzun süre ovmak ve köpürmesini sağlamak zararlıdır. Bu, cildin yenilenmesini de olumsuz etkileyen faktörlerden birisidir ve uzmanlar tarafından önerilmez.

6# Maske Uygulamasından Sonra Yüz Yıkamak

Yüzünüze bakım maskesi uyguladıktan sonra her ne olursa olsun yüzünüzü yıkamak zararlıdır. Belli bir süre o maskenin yüz gözeneklerine yerleşmesi beklenmelidir ve bu çokça yapılan bir hatadır.

CEVAP VER