Şubat Ayında İçinizi Isıtacak Besinler

160 views

Şubat ayını daha sağlıklı bir şekilde geçirebilmeniz için sizlere birkaç önerimiz olacak. Kış aylarında daima sağlıklı kalmak, doğru besinleri tüketmek çok önemlidir. Türkiye genelinde özellikle kış aylarının vazgeçilmez bazı seçenekleri olduğunu net olarak söyleyebiliriz. İşte bu noktada sizlere önerilerimiz olacak.

Kışın evde, iş yerinde ya da dışarıda tüketebileceğiniz birçok farklı besin önerisi söz konusu. Ancak bizler, bu makalemizde biraz daha elit seçenekleri sizlere sunma yoluna gideceğiz. Dilerseniz sizlerde önerilerinizi yorum alanlarımızdan bizler ile paylaşabilirsiniz.

Salep

Kış aylarının olmazsa olmazlarından, vazgeçilmezlerinden birisidir kuşkusuz. Kış döneminin en sert süreci kuşkusuz ki Şubat ayında yaşanır. İşte tam da bu noktada salep, uzmanların da önerdiği seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor. Sindirim sistemi ve bağırsak faaliyetleri için olmazsa olmaz gıda maddelerinden birisidir. Öyle ki vücudumuzun işlevlerinin kendisini bulması açısından da öneriyoruz.

Kestane

Genellikle sobalı evlerde ciddi anlamda hayalini kurarız. Bu hayal kış aylarının en sert dönemi olan Şubat ayında sokaklarda ki kestane kokusu ile de bizleri karşılar. Kış aylarında kestane, bir yaşam biçimidir. Aynı zamanda sağlıklı yaşam adına da yine önem arz eder. Lifli bir gıda olması nedeni ile sağlıklı yaşam açısından uzman önerilerinden birisidir. 4 kestane, 20 kalori olarak bir dilim ekmeğe eşit olarak karşımıza çıkar. Ancak yine de önerdiğimiz gıdalardan birisidir.

Boza

İşte bir vazgeçilmez seçenek daha. Uzmanların kış aylarında en çok önerdikleri meşrubat türlerinden birisi olarak dikkat çeken boza, mükemmel lezzeti ile bizleri karşılıyor. Probiyotik desteği açısından en önemli besin maddelerinden birisidir. Bununla birlikte bir bardak boza içerisinde 350 – 400 kalori bulunur. Kış aylarında sindirim sistemi faaliyetlerimizi tam anlamı ile harekete geçirmek açısından olmazsa olmazlar arasında yer alır. Dolayısı ile boza, tedarik edebildiğiniz takdirde tam bir efsane gıda olarak dikkat çekecektir.

CEVAP VER