Bel Ağrılarınıza İyi Gelecek Yoga Hareketleri

272 views
Bel Ağrılarınıza İyi Gelecek Yoga Hareketleri
Bel Ağrılarınıza İyi Gelecek Yoga Hareketleri

Bugün ki makalemizde bilgi sahibi olabilmeniz için bel ağrılarınıza iyi gelecek yoga hareketleri ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacağız. Türkiye genelinde özellikle bel ağrısı çeken çok fazla insan olduğunu net şekilde söyleyebiliriz. Bu sorundan doğal bir şekilde kurtulmak için tek yapmanız gereken birkaç yoga hareketi mevcut.

Çocuk Duruşu

1 – 3 dakika boyunca aralıksız bir şekilde bu hareketi uygulamanız sizler için ideal seçeneklerden birisini sunacak. Bu hareket sayesinde bacaklar, karınlar, sırt ve bel bölgesi çok iyi bir şekilde çalışarak kan akışı sağlanır. En ufak sorun yaşamazsınız. Her gün yapılmalıdır.

Kedi Duruşu

Bu hareket, tam anlamı ile vücudunuzun çalışması için önem arz ediyor. Sırt ve bel bölgesinin esnemesi için son derece önemli bir hareket olarak kabul edilir. 1 – 3 dakika boyunca seri halde yapılmalıdır.

A Pozisyonu

Bu hareket, yine vücudumuzun birçok farklı noktasını en iyi şekilde çalıştırır. Kol, bacak, sırt ve bel kısımlarının çalışmasına yardımcı olarak en etkin seçenekleri sizlere sunar. Dolayısı ile önemlidir. 1 – 3 dakika uygulanması yine ideal olacaktır.

Esneme Hareketi

Bu hareket, her ne olursa olsun dikkat ile icra edilmelidir. Bel kısmının tam anlamı ile çalışacağı bu harekette esneyebildiğiniz kadar fazla esnemelisiniz. Bu sayede bel kısmında ki kemikler ısınacaktır. Dolayısı ile zaman içerisinde elastikiyet kazanacaktır.

Sfenks Pozisyonu

Yine doğrudan bel kısmını çalıştırdığı gibi bacakların esnekliği konusunda da son derece ideal seçenekleri sizlere sunan yoga pozisyonlarından birisidir. Bel konusunda uzmanların da en ciddi önerisi olarak dikkat çeker.

Güvercin Pozu Pozisyonu

Aşağıdaki resimde göreceğiniz hareket, sırt bölgesinin ve bel gölgesinin çalışmasını sağladığı gibi bacaklar için de en ideal seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Dolayısı ile önemli bir seçenek olacaktır.

Sırtüstü Dönüş Yelpazesi

Bu harekette yine aynı şekilde bel, sırt ve bacak bölgelerinin çok ciddi anlamda çalışması için ideal imkanlardan birisi olarak dikkatleri çekecek. Yoga felsefesinin yine en önemli seçeneklerinden birisi olarak da dikkatleri çekiyor.

CEVAP VER