Keten Tohumu Zayıflatır mı?

160 views
Keten tohumu ile zayıflama
Keten tohumu ile zayıflama

Keten tohumu birçok hastalığa iyi geldiği gibi keten tohumu ile zayıflama da mümkündür.

Keten tohumu birçok hastalığa iyi gelen bir besindir. Bunlar ise kalp damar hastalıkları eklem ağrıları bağışıklı sistemi hastalıkları ve depresyon hastalıklarıdır. Ayrıca keten tohumu zayıflamak için iyi bir tercih olabilir. Çünkü keten tohumu yüksek lifli içeriğe sahiptir. Keten tohumu sahip olduğu yüksek lifli içerik sayesinde uzun süreli toklu hissi verebilir. Böylelikle de keten tohumu sayesinde tok olduğunuzu hissedecek ve daha az yemek yiyeceksiniz. Keten tohumu omega 3 yağ asidi içermektedir. Bu omega 3 yağ asidi de iltihap dağıtıcı özelliğe sahip bir bileşiktir. Bu sayede de vücuttaki iltihapların azaltılmasında işlev görebilir. Eğer vücudunuzda iltihaplı bir hastalık varsa bu hastalığın tedavisini kolaylaştırmak için doktor kontrolünde keten tohumu takviyesi kullanabilirsiniz. Keten tohumu bu gibi konularda size yardımcı olabilir. Keten tohumunu birçok hastalık içinde kullanma imkânınız vardır.

Keten Tohumu

Keten tohumunu zayıflamak için kullanabilirsiniz. Ancak bu kullanım sırasında bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Hamile ve çocuk emziren kişilere göğüs ya da prostat kanseri olan kişilere diyabet ilacı kan sulandıran ilaç ve tansiyon ilacı kullanan kişilere çayıra ve yabani otlara alerjisi olan kişilerde kullanımı önerilmemektedir. Eğer bu gruplardan birindeyseniz keten tohumu tüketmemelisiniz. Bu gruplara mensupsanız keten tohumu tüketimiz kesinlikle önerilmez. Sadece yabani otlara alerjiniz varsa keten tohumu dikkatli bir şekilde kullanmanıza izin verilebilir.

Keten Tohumu Kullanımı

Keten tohumunu kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Aşırı miktarlarda keten tohumu tüketmek bazı maddelerin emilimini engellediğinden bazı sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu yüzden dikkatli kullanmak gerekir. Ayrıca aşırı miktarda keten tohumu tüketimi toksik etki yaratabilir. Bu yüzden keten tohumunu önerilen miktarlarda kullanmak gerekir. Ayrıca keten tohumunun uzun süre ve aşırı miktarda kullanımı önerilmeyen bir durumdur. Keten tohumu kullanırken aşırıya kaçmak bazı hastalıklara yol açabilir. Bu konuda önerilen miktarların dışına çıkmamakta büyük fayda vardır. Doktorunuz ya da diyetisyeniniz tarafından önerilen miktarlarda ve önerilen süreyle keten tohumu kullanımı size fayda sağlayabilir. Ancak yarar sağlama konusunda kesin bir şey söylemek çok zordur.

CEVAP VER