Masa Başı Çalışan Kadınlar için Egzersiz Hareketleri

265 views

Hareketsizlik, kilo almak için en önemli etkenlerden. Masa başı çalışan kadınlar için egzersiz hareketleri ile alakalı olarak sizlere birkaç farklı örnek sunacağız. Bu sayede günlük hayatınızda ne kadar sabit kalırsanız kalın vücudunuz bir şekilde kendini toparlayacak. Sağlıklı yaşam için de ilk ciddi adımları bu sayede atmış olacaksınız. Bu nedenle önerilerimizi dikkate almanızı şiddet ile tavsiye ediyoruz.

Ölü Böcek Egzersizi (20 Tekrar)

Aşağıdaki resimdeki uygulamayı iki ayrı ayak ve kolunuz için de uygulamanız gerekiyor. Bu hareketi uygularken sağ kol ve sol ayak için 20 adet, sol kol ve sağ ayak için 20 adet olacak şekilde yapmanız son derece önemlidir.

Plank Egzersizi (30 Saniye)

Dünya genelinde meşhur hareketlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Vücudunuzun tamamen gergin olması çok çok önemlidir. Bu gerginlikten en ufak şekilde taviz vermeden 30 saniye boyunca hareketi gerçekleştirmek çok çok önemlidir. Resimdeki duruş nizami ve sağlıklı duruş şeklidir.

Tek Bacak Köprü Egzersizi (12 Tekrar)

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere bu hareketi her iki bacağımız için de 12 tekrar olacak şekilde yapıyoruz. Gergin olmak, bu egzersizin en önemli aşamalarından birisidir. Kendinizi de çok aşırı zorlamamaya özen göstermelisiniz.

Bent Over Row (15 Tekrar)

Doğrudan ağırlık kaldırmaya yönelik bir harekettir. Evimizde her zaman bu tarz ağırlıkları barındırmamız son derece ideal olacaktır. Her iki kolumuz için de resimdeki gibi 15 tekrar yapmamız gerektiğini unutmamak gerekiyor. Günlük olarak ihmal edilmeden yapılmalı.

Goblet Çömelme Egzersizi (15 Tekrar)

Bildiğimiz çömelme hareketidir ancak belli kuralları dikkate almak son derece önemlidir. Vücudunuzun üst kısmını en ufak şekilde kırmadan bu hareketi uygulamanız çok çok önemli olacaktır. Bu sayede vücudunuz kasılacak ve yanmayı hissedeceksiniz. Yanan bölgeleriniz çok daha net bir şekilde çalışacak ve zaman ieçrisinde alışacak, rahatladığınızı da hissetme şansına sahip olacaksınız.

CEVAP VER