4 Adımda Karında Sıkılaşma Sağlayın

341 views
4 Adımda Sıkılaşma
4 Adımda Sıkılaşma

Bugün ki makalemizde kadınlar için anahtar görevini üstleneceğini düşündüğümüz seçeneklerden birisi olan 4 adımda karında sıkılaşma egzersizleri ile alakalı olarak bilgiler sunacağız. Web sitemizde özellikle son dönemde egzersiz seçenekleri anlamında sizlere daha fazla bilgi sunuyoruz. Bu bilgiler, kısa vadede birçok oyucumuz için anahtar görevi gördü de diyebiliriz.

Karın sıkılaştırma egzersizleri sayesinde günde çok kısa bir zaman ayırarak kısa sürede istediğiniz sıkı karına sahip olacaksınız. Fitness uzmanlarından aldığımız öneriler ile birlikte aşağıda ki resimli örnekleri takip ederek çok daha kolay bir şekilde karınlarınızda sıkılaşma göreceksiniz.

Alt Karın Egzersizi

İlk ve en önemli hazırlık hareketi diyebiliriz sanırım. Bu hareketimizde sırt üstü yatıyoruz. Belimizi ve vücudumuzu en ufak şekilde oynatmadan, ayakları gergin tutacak şekilde yukarı ve aşağı hareket ile kasıyoruz. Yanma hissedeceksiniz. Ne olursa olsun dayanmanız gerektiğini unutmayın. Birkaç set halinde bu hareketi yapmalısınız.

V Egzersizi

Bu hareket son derece zor bir harekettir. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere hareketi V şekline gelecek şekilde uygulayacaksınız. Tabi ki hareketi yaparken boyun kısmınız ve başınız yere en ufak şekilde temas etmeyecek. Dolayısı ile zorlanacaksınız ancak karın kısmı muazzam şekilde çalışacak.

Çapraz Diz Mekiği

Diz mekiği birçok kişinin bildiği hareket. Mekik pozisyonunda uyguluyoruz. Diz ve dirsekleri çapraz şekilde denk gelecek şekilde temas ettiriyoruz. Sağ dirsek sol dize, sol dirsek sağ dize gelecek şekilde bu hareketi uzun bir süre yaparak karın kısmını çok daha sıkı bir hale getirmek için somut adımlar atıyoruz.

Yan Karın Egzersizi

Bu harekette önceliklerimiz mevcut. Ayaklarımız kesinlikle kırılmayacak ve daima gergin olacak. Bu sayede sırtüstü yatıyor ve ayaklarımızı birleştirerek gergin şekilde 90 derece kaldırıyoruz. Bunu bozmadan sağa ve sola olmak sureti ile esneme hareketi yapıyoruz. Bacak kaslarımız ile birlikte karın kaslarımızda ciddi anlamda çalışıyor.

CEVAP VER