Selülitten Korunmak için Besin Önerileri

231 views
Selülitten Korunmak için Besin Önerileri
Selülitten Korunmak için Besin Önerileri

Yaz aylarında kadınların korkulu rüyası olan selülitten korunmak için besin önerileri sunacak ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız. Selülit, birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Ancak esas ortaya çıkış nedeni ise yağlanmadır. Yağlanmanın önüne geçebilmenin başlıca unsuru ise beslenmeden ve egzersizden geçer.

Tabi ki egzersiz olmazsa olmazlarınızdan birisi. Ancak biz, şuan için beslenme safhası ile alakalı olarak bilgiler sunma yoluna gideceğiz. Daha fazla merak ettikleriniz varsa yorum alanından sorabilirsiniz.

Su

Su, selülit için olmazsa olmaz seçeneklerden birisidir. Vücutta ki yağların su yolu ile daha hızlı bir şekilde dışarı atıldığını asla unutmamak gerekir. Bu neden dolayısı ile günlük su tüketimine ağırlık vermek durumundasınız.

Temel Yağ Bileşenleri

Kuşkusuz ki bunların içerisinde en önemli seçeneklerden birisi de OMEGA 3 besinleri olacaktır. Somon, sardalya ve diğer aklınıza gelebilecek birçok gıdadan sağlıklı yağ alımı meydana gelebilir. Selülit için yine önemli seçeneklerden birisidir.

Yağsız Protein

Kırmızı et de tüketseniz beyaz et de tüketseniz yağsız kısımlarından tüketmek çok önemlidir. Yağsız protein alımı vücudun kendisini toplaması açısından çok çok önemli bir seçenektir. Somon, özellikle bu anlamda ön plana çıkan diğer seçenekler olarak dikkat çekiyor.

Tam Tahıllı Gıdalar

Tam tahıllı gıda ürünleri çok önemlidir. Özellikle kepekli ekmekler, yulaf ezmesi ve makarna gibi besinler bu anlamda çok çok önem arz eden seçenekler arasındadır. Selülit ile mücadele için en ideal seçeneklerden de birisidir diyebiliriz sanırım.

Meyve Tüketimi

Muz, özellikle olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çeker. Muz tüketmek, sizlere vücutta ki yağ yakım sürecini hızlandırma sonucunda yaratıcı çözümler sunar. Dolayısı ile selülit ile mücadele konusunda da olmazsa olmaz seçeneklerden birisidir.

Baklagiller Olmazsa Olmaz

Baklagiller, yine vücudun kendini toparlayabilmesi için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çeker. Fasulye, nohut, kinoa gibi besinler selülit ile mücadele için diğer önemli bileşenlerden birisi olarak da ön plana çıkar.

CEVAP VER