Büyüleyici Bir Şehir ‘Cinque Terre’ Hakkında Bilmeniz Gerekenler

105 views

Görülmesi gereken yerler konu başlığımızda bugün sizlerle birlikte İtalya eyaletlerinden birisi olan ve aslında çok az kişinin bildiği Cinque Terre bölgesine bir yolculuk yapacak ve bölgeyi inceleyeceğiz. Aslında bir kasaba ve Instagram’da paylaşılan resimleri ile çok kısa zaman içerisinde insanların merak ettiği seçeneklerden birisi haline geldi diyebiliriz sanırım.

Kıyı şehirlerinden birisi. Her ne olursa olsun gürültüden ve aşırı kalabalıktan uzak. Günümüz ünlülerinin en uğrak mekanlarından birisi olduğu gibi görüntüsü ve renk renk evleri ile tam bir sanat eseri görüntüsünü bizlere çiziyor. Tatil için yurtdışı seçenekleri arasında belki de en çok dikkat çekenler arasında yer alacak. Peki bilmeniz gerekenleri duymak ister misiniz?

1# Trenle Yolculuk Mükemmel Olacak

İtalya’da tren ile yolculuk en büyük trendlerden birisidir. Bu bölgeye ulaşım her şekilde trene bakıyor aslında. Tren ile yolculuğunuz esnasında sağlı sollu mükemmel yerleşim merkezlerini seyrediyorsunuz. Bu şehir kasabada taşıta da gerek yok.

2# Araç Gereksiz, Bol Bol Yürüyeceksiniz

Kasabanın genel itibari ile sokakları aslında Rio De Jenerio’yu andırıyor. Son derece dar ve sık konutlaşmanın görüldüğü bu kasabada araba kullanmayı deneyenler genellikle ciddi anlamda sıkıntı yaşıyor. Bu neden dolayısı ile araç kullanmak yerine tüm kasabayı sorunsuz bir şekilde ve kısa sürede yürüyerek gezebileceğinizi kesinlikle unutmayın.

3# Restoran Araştırmalarınızı Önceden Tamamlayın

Restoran, farklı bir ülkeye gezmeye giden tüm kadınlar için olmazsa olmaz bir seçenek. Bu neden dolayısı ile Cinque Terre’de böyle bir imkanı değerlendirmek istiyorsanız restoranları önceden araştırın ve yorumlarını kontrol edin ki sorun yaşamayın. Gideceğiniz yerleri iyi bilin.

4# Yaz Ayları En Uygun Mevsim

Cinque Terre için en uygun mevsim yaz aylarıdır. Özellikle son dönemlerde yaz aylarında ünlülerin de bu mükemmel kasabaya akın etmesi ve sürekli olarak buradan resim paylaşımları yapması, bizler için ayrıca büyük bir avantaj ve ilgi çekici madde oldu.

CEVAP VER