Bu yöntemler ile adet dönemini geciktirmek çok kolay

685 views
Bu yöntemler ile adet dönemini geciktirmek çok kolay
  • Doğum kontrol hapı ile adet dönemini geciktirmek

Doğum kontrol hapı ile adet döneminizi geciktirebilirsiniz. Fakat doğum kontrol hapını bir önceki regl döneminde içmeye başlamalısınız. Hapı ara vermeden kanamanın olduğu ilk günden itibaren kullanmaya başlarsanız bıraktığınız günden 2-3 gün sonrasında kanamanız başlayacaktır.

  • Sıcak banyo ile adet dönemini geciktirmek

Sıcak su ile adet dönemi geciktirmek sürekli tercih edilen bir yöntem. Sıcak su ile banyo yapmak karın bölgesindeki aksları artırır ve rahim bölgesindeki kan akışını hızlandırdığı için regl dönemini uzatır.

  • Progesteron içeren ilaçlar ile adet dönemini geciktirmek

Progesteron içeren ilaçlar adet keseceğini tutarak kanamayı engellenmektedir. Sanıldığı kadar zararlı değildir bu ilaç. İstediğiniz zamana kadar kullanabileceğiniz ilacı bıraktığınızda, 3-4 gün sonra adet kanaması başlamaktadır.

  • Fazla miktarda C vitamini adet dönemini değiştirir

C vitaminin büyük oranda tüketilmesi Progesteron hormonu üretilmesine neden olduğundan rahim duvarlarının kolayca yıkılmasına yardımcı olmaktadır. Doktorunuza danışmadan bu yönteme girmeyin.

  • Fiziksel ağırlıklı egzersizler adeti krampsız geçirmenizi sağlar

Fiziksel ağırlıklı yapılan egzersizler dolaşımı arttırarak adet zamanı krampları azaltmaktadır. Bu yöntem adet döneminizi hızlandırır fakat aşırı egzersiz adet dönemini atlamanıza yardımcı olmaktadır.

 

Bu hastalık kadınlarda daha çok görülüyor

CEVAP VER