Uzmanların hızlı kilo vermek için önerileri!

132 views
Uzmanların hızlı kilo vermek için önerileri?

Metabolizmayı hızlandırmak, hızlı kilo vermek için en önemli etkendir. Hızlı kilo vermek için tüketilen besinlerden çok hangi besini, saat kaçta, ne kadar tüketildiğine dikkat etmek gerekir.

06:00 – Güne bir bardak su içerek başlayın. Metabolizmayı uyandırmak için içtiğiniz suyun ardından muz ve mandalina ile desteklenmelidir.

07:00 – Kendinizi zinde hissetmek için duş alın. Peynir ve sebzelerden oluşan güzel bir kahvaltı yapın. Gün içerisinde tüketimi kolay olacağından, karbonhidratlı gıdalar tüketebilirsiniz.

09:00 – İş yerinde iseniz masa başında, evinizde iseniz göz önünde kesinlikle su bulundurun ve aklınıza geldikçe tüketin.

10:00 – Aperatif gıdalar tüketerek açlığınızı giderin.

11:00 – Kendinize günlük tutun, tükettiğiniz gıdalar ile yaktığınız kalorileri günlük olarak hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

12:00 – Bir yere gideceğinizde kısa mesafe ise kesinlikle yürüyün. Uzun mesafe ise toplu taşıma araçlarını kullanın.

13:00 – Sabah yediklerinizi yaktığınız için gönül rahatlığı ile öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Kepekli tahıllar, yağsız proteinler ve lif bakımından zengin gıdalar tüketin. Gazlı ve şekerli içecekler yerine yeşil çay veya siyah çay tüketin.

14:00 – Kafanızdaki işleri planlama ve yoluna koymak için çok güzel bir zaman. Yürüyüş yaparken bunları düşünebilirsiniz.

15:00 – Atıştırmalık zamanı. Akşam yemeğine kadar 150 kalorilik gıda tüketebilirsiniz. Bu sizi akşam yemeğine kadar tok tutacaktır.

16:00 – Bir çay molası verin ve yeşil çay tüketin. Yeşil çay metabolizmanızı hızlandırırken yağ yakmanızda yardımcı olmaktadır.

17:00 – İşten çıkma saati. Eğer yorgun değilseniz, eve yürüyerek gidin. Bu sizin gün içerisindeki stresinizi atmanıza yardımcı olacaktır.

18:00 – Bol sebze ve yağsız proteinler ile akşam yemeği hazırlayın. Özellikle vejetaryen yemeği hazırlayabilirsiniz. Akşam yemeğini yedikten sonra beyninizin doyduğunu hissetmesi için  20 dakika bekleyin.

19:00 – Dişlerini fırçalayarak gece yemek yemelere son verebilirsiniz. Diş macununun içerisindeki nane tadı, açlık hissinizi bastıracaktır.

20:00 – TV izlerken egzersiz yaparak kendinizi oyalayabilirsiniz.

21:00 – Uykuya dalmadan önce yoga yaparak rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Aynı zamanda yoga sizi ertesi güne hazırlayacaktır.

22:00 – Uyumak için en ideal zaman. 8 saat uyuyarak vücudunuzun direncinin artmasına ve yağ yakmak için vücudunuzun yağ yakmasına yardımcı olacak zamanı vermiş olursunuz.

 

Fazla kilolardan kurtulmak için püf noktalar

CEVAP VER