Diyeti eziyete dönüştürmemek için uzmanların önerileri!

93 views
Diyeti eziyete dönüştürmemek için uzmanların önerileri!

Uzmanlar diyeti eziyete dönüştürmemek için kilo kontrolünün düzgün yapılmasını öneriyor. Özellikle kiloya bağlı hastalıkların artmasıyla tüketilen gıdaların önem kazanmaktadır. Bunun en önemli nedeni diyetisyen olmayan sporcular, yaşam koçları ve kafaya göre diyet listeleri yazmalarıdır.

Diyet listesi hazırlamak sadece kalori hesaplama ile yapılmadığını vurgulayan uzmanlar. Diyet listesinin sosyal yaşantının, ekonomik durumunun ve yeme alışkanlıklarınıza göre yapılmasını gerektiğini vurgulamaktadır. Diyet yaparken günlük, haftalık ve aylık hedefler konularak kalıcı olması sağlanmalıdır.

 

Bir kaç aylık alınan koçluk eğitimi ile diyet listesi hazırlamak kişinin hayatını riske atmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Dolayısı ile diyete başlamak istiyorsanız, kesinlikle bir diyetisyene başvurun.

Diyeti eziyete dönüştürmemek için, zayıflamayı ilaç reçetesi olarak görmekten uzak durmalısınız. Yağ kütlesini arttırmak çok kolay iken azaltmak bir o kadar da zordur. Bu yüzden başkaları ile kıyaslama yapmayın. Her insanın metabolizmasının çalışma hızı farklıdır, ona göre diyet listesi yapılmalı ve ona göre sonuç beklenmelidir. Başka birinin diyet listesini kullanarak aynı sonuçları alabilmek hayal kırıklığından ileriye götürmez.

CEVAP VER