Dünya sağlık turizminde taksitle tedavi dönemi

163 views
Handsome man is checking hairline while looking at the mirror.

Dünya sağlık turizminin son yıllarda gözde merkezlerinden biri olan Türkiye’ye yurt dışından gelen sağlık turisti sayısı hızla artıyor.

Her yıl binlerce sağlık turistinin tedavi olmak amacıyla geldiği Türkiye’de, yurtdışından gelen hastalar tedavi ücretlerini taksitle ödeyebiliyor.

Birleşik Krallık ve İrlanda başta olmak üzere 100’den fazla ülkeden Türkiye’ye sağlık turisti getiren sağlık turizmi şirketi Longevita, Birleşik Krallık’taki tüketici finansman kurumları aracılığı ile kredi vererek Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye saç ekimi, plastik cerrahi, ağız ve diş sağlığı için gelen hastalarına taksitle tedavi fırsatı sunuyor.

Sağlanan ödeme kolaylığı sayesinde yurtdışındaki hastalara Türkiye’de tedavi, konaklama, özel araçlarla transfer, karşılama ve tercümanlık hizmetlerinden oluşan paketler sunuluyor. Hastalar %0 faizle 12 aya kadar vadede bir ödeme planı çerçevesinde Türkiye’deki tedavileri için seyahatlerini planlayabiliyorlar.

Tedavi masraflarını 12 ay vade %0 faizle ödemek mümkün

Dünya sağlık turizmi sektöründe ilk defa taksitle tedavi fırsatı sunduklarını ifade eden Longevita Yönetici Direktörü Kağan Seymenoğlu “Sağlık turizminde kalitenin yanında karar sürecini etkileyen en önemli faktör şüphesiz ki fiyat. Biz de hastalarımıza sunduğumuz ödeme planları sayesinde Türkiye’yi diğer ülkelerden daha rekabetçi bir pozisyona getirmiş olduk. Türkiye’deki bankalar ya da tüketici finansmanı kuruluşları haklı olarak yurtdışında ikamet eden hastalara kredi vermiyorlar çünkü geri ödememe durumunda borcun takibi yapılamıyor. Birleşik Krallık’taki kurumlar ise Türkiye’de verilen bir sağlık hizmeti için kredi veremiyorlar çünkü hizmet farklı bir yasal çerçevede gerçekleşiyor ve doktorlarımızın diplomaları yurtdışında geçerli değil. Biz hem Türkiye hem Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren sağlık turizmi grubu olarak Birleşik Krallık ve Türkiye arasında bir köprü kurmuş olduk.

Örneğin £1400 tutarında her şey dâhil bir saç ekimi paketi için ülkemize gelmek isteyen sağlık turisti £200 gibi bir ön ödeme yapıp kalan tutarı 12 ay vadede %0 faizle aylık £100’a gelecek şekilde ödeyebiliyor. Bir başka deyişle ayda £100’a saç ekimi tedavisi sunuyoruz. Aynı hasta Londra’da bu tedaviyi olmak isterse £10,000, Manchester’da isterse £6,000, Dublin’e isterse en az €10,000 ödemesi gerekiyor. Benzer ödeme planları meme büyütme, burun ameliyatları, diş implantları gibi tedavilerde de sunulabiliyor.

Sunduğumuz yurtdışı kaynaklı kredi fırsatı sayesinde bir yandan ekonomimize yabancı sermaye girişine katkıda bulunup diğer yandan yurtdışına ülkemizdeki doktorların kalitesini kabul ettirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Londra, İstanbul ve İzmir’de ofislerimiz aracılığıyla 2012 yılından bu yana sağlık turizmi alanında Türkiye’ye hasta transferi yapıyoruz. Önümüzdeki hedef bu ödeme planlarını yurtdışındaki düşük faiz ortamından faydalanarak daha geniş vadelere yaymaktır. Örneğin 48 ay vadede günde £1’a denk gelen yani günde bir kahve ücretinden daha düşük tutara tedavi sunacağımız günler çok uzakta değil” dedi.

CEVAP VER