Obezite Cerrahisi Sonrası Sıkı Bir Vücut Hayal Değil

205 views

Post-Bariatrik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan HAYTOĞLU’ndan Vücut Şekillendirme İle İlgili Önemli Açıklamalar…

Op. Dr. Gökhan HAYTOĞLU, obezite cerrahisi geçirmiş hasta ve yakınları ile düzenlemiş olduğu kahvaltı organizasyonunda bir araya gelerek, hayal edilen güzel ve sıkı bir vücuda nasıl kavuşulacağı ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.   

Kilo ve obezite, çağımızda sıklığı gittikçe artan ve diğer hastalıklara davetiye çıkaran, hastanın yaşam kalitesini ciddi ölçüde azaltan bir sağlık sorunudur. Op. Dr. Gökhan HAYTOĞLU, “Hastalar ister kendi diyet ve egzersiz programlarıyla, isterse profesyonel bir beslenme uzmanı ve tıbbi tedaviler ile isterse de obezite cerrahlarının bariatrik cerrahi (Obezite cerrahisi) tedavileri sonucunda aşırı kilo vererek obeziteyi yendiklerinde; işin en son aşaması olan ve psikolojiyi direk etkileyen mükafat kısmı yani yeni bir vücut ile hayata yeniden başlama noktasında bu işte uzmanlaşmış plastik cerrahlara ihtiyaç duyarlar” dedi. Obezite cerrahi tedavisi sonrası vücut şekillendirme ameliyatı geçiren hastalar ise organizasyonda kendi tecrübelerini anlattı.

Bariatrik Cerrahi Sonrası Vücut Şekillendirme (POST-BARIATRIK) Nedir?

Op. Dr. Gökhan HAYTOĞLU, “Bariatrik cerrahi (obezite cerrahisi) sonrası vücut şekillendirme operasyonunu, vücudun herhangi bir bölgesinden memnun olmayan kişilere uygulanan kombine estetik cerrahi uygulamaları olarak” açıkladı.

Post- Bariatrik Vücut Şekillendirme Kimlere Yapılır?

Op. Dr. Gökhan HAYTOĞLU, “Amaçlanan kiloya ulaşmış ve en az altı ay bu kiloda sabit kalmış, ameliyat olmasına ve anestezi almasına engel teşkil edecek herhangi bir tıbbi rahatsızlığı olmayan, operasyonlar sonunda gerçekçi beklentileri olan ve bundan sonraki hayatında sağlıklı bir yaşam tarzının devamına inanmış olan hastalara uygulanabilir” diye konuştu.

Post – Bariatrik Vücut Şekillendirme Sonrası İyileşme Süreci

Op.Dr.Gökhan HAYTOĞLU, gelişen teknoloji ile uygulanan vücut şekillendirme operasyonlarında istenmeyen tüm görüntülerin bir arada yapılması ile ilgili soruları da yanıtladı. Op.Dr.Gökhan HAYTOĞLU,“Operasyonlardan sonra 1 veya 2 gece hastanede geçirilir. Opere edilmiş alanlara uygun korseler takılması önerilir. Genellikle 3. günde banyo yapılabilir. Basit ağrı kesiciler ile ağrılar kontrol altına alınabilir. Korselerin normalden daha uzun süre kullanılması gerekebilir. Tüm bu ayrıntılar doktorunuz tarafından yönlendirilir. Ameliyatlardan sonra uygun iyileşme zamanı tamamlanarak hastalar diğer seanslara hazırlanır. Burada unutulmaması gereken husus her operasyonun hastanın vücudunda bırakacağı izlerdir. Ameliyatlardan maksimum sonucu alabilmek için izlerin uzun olması gerekebilir. Fakat bu izlerin tamamına yakını bikini içlerine gizlenir, bacak ve kolların izleri ise iç yüzlerine saklanır. Bu izler zamanla silikleşse de kalıcıdır” dedi.

Aynı Operasyonda Yüz, Kol, Karın, Bel, Bacak, Popo Şekillendirilebiliyor

Op.Dr.Gökhan Haytoğlu, gelişen teknoloji ile uygulanan vücut şekillendirme operasyonlarında istenmeyen tüm görüntülerin bir arada yapılması ile ilgili soruları da yanıtladı. Op.Dr. Gökhan Haytoğlu, “Ameliyatlar tam teşekküllü hastanelerde genel anestezi altında yapılıyor. İşlemlerin süreleri yapılacak kombinasyonlara göre değişiyor. Yüz germe, göğüs toparlama- dikleştirme, kol germe, karın – bel ve sırt germe, popo kaldırma– dolgunlaştırma ve bacak germe operasyonlarının hasta için uygun kombinasyonları belirleniyor, sadece birkaç saatte hastalar hayal ettikleri vücuda kavuşabiliyorlar” diye konuştu.

CEVAP VER