Organik ürün pazarı e-ticaret ile büyüyecek

168 views

Sağlıklı beslenmek için organik ve yöresel ürünleri tercih eden tüketiciler, organik ürün satışı yapan e-ticaret sitelerine yöneliyor.

Türkiye’de son yıllarda organik ürünlere olan ilginin hızla artması üreticileri internetten satışa yöneltti.

İnternetten yöresel ürün siparişi artıyor

Organik ve yöresel ürün satışı konusunda hizmet veren Gurme Market’in Kurucusu Turan Efendioğlu, “Sağlıklı beslenmek isteyen tüketiciler son yıllarda yöresel ve organik ürünlere yoğun ilgi göstermeye başladı. Organik gıdaları büyük şehirlerde, günlük hayatın koşturmacasında bulmak pek mümkün olmuyor. Bundan dolayı bu tür yöresel ürünlerin internetten siparişi ve satışı giderek artıyor. Ülkemizin dört bir yanından getirdiğimiz doğal ve katkısız ürünleri daha fazla tüketiciyle buluşturmak için e-ticareti kullanıyoruz. İnternetten yöresel ürün siparişi veren tüketiciler, özlem duydukları lezzetlere hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaşıyor. Katkılı ürünler yerine doğal ürünlerle beslenmeyi tercih eden tüketicilerin talepleri doğrultusunda e-ticaret sektöründe organik ve yöresel ürünlerin pazar payının artacağını öngörüyoruz.”

En çok ev yapımı salça ve dolmalık patlıcan sipariş ediliyor

İnternet üzerinden verilen siparişlerde en çok ev yapımı biber salçası ve kuru dolmalık patlıcan gibi çeşitli yöresel ürünlerin tercih edildiğine dikkat çeken Turan Efendioğlu, “Beslenme alışkanlıklarını değiştiren tüketiciler daha sağlıklı yaşam için organik lezzetlere yöneldi. Bu yüzden ev yapımı ve doğal ürünlere ilgi de oldukça fazla. Ayrıca sipariş veren tüketicilerin ürün sepetinde ev yapımı turşu, organik pekmez ve reçel, antep fıstığı da mutlaka yer alıyor. Yöresel ürünlerde ise yöresel sumak ve nar ekşisine talep fazla.”

CEVAP VER