3 temel hareketle hızlı göbek eritme!

449 views
3 temel hareketle hızlı göbek eritme!

Karın bölgenizdeki yağlı bölgelerden kurtulmanın zamanı gelmedi mi? Kolayca uygulayabileceğiniz bu göbek eritme egzersizleri ile hızlı bir şekilde hayallerinizdeki ayva göbeğe sahip olacaksınız. İşte kolayca  3 farklı egzersiz yönetimi ile göbek eritme...

 

Timsah yürüyüşü egzersizi

Nereleri çalıştırıyor?

Bu göbek eritme egzersizi, tüm vücudunuzu eşit dengede tutarak kalorilerinizi yakmanıza yardımcı olmaktadır. Denge, güç ve kardiyo hareketlerinin bir kombinasyonu olan bu hareket, göbeğinizi hızla şekillendirmenize destek olacaktır.

Nasıl yapılmalı?

Bu hareketi uygulamadan önce ilk olarak 10-20 metre arasında düz ve boş bir yer hazırlayın. Hareketi uygularken ayağınıza veya vücudunuza takılacak, size zarar verebilecek eşyaları ortadan kaldırın.

Şınav çekme pozisyonu alıp ellerinizin üzerinde 10-20 metre boyunca yürüyüp ayaklarınızı hareket ettirmeden sürüyün (ayaklarınızı kolayca sürüyebilmek için ayağınızın altına havlu veya plastik tabak koyabilirsiniz). 60-90 saniye arasında ufak bir mola verin ve aynı pozisyonda tekrardan geldiğiniz noktaya doğru tekrarlayın. 1. seti tamamladığınız zaman hareketi bir kez daha yapın.

Timsah yürüyüşü egzersizi

Walkout push-up egzersizi

Nereleri çalıştırıyor?

Kollar ve bacaklar gibi vücudun bütün bölgelerini aynı zamanda çalıştıran bu egzersiz hareketi, vücudunuza esneklik katarak, karın bölgenizi de çalıştıracaktır.

Nasıl yapılmalı?

Klasik şınav pozisyonu alarak ellerinizi omuz hizasından 1-2 santim önde tutun.

Bacaklarınız yere sabit şekilde kalacak şekilde ellerinizin üzerinde gücünüzün ve esnekliğinizin yettiği kadar ilerleyin. Ardından elleriniz aracılığı ile geri geri gelin. Bu hareketi 10-12 kez tekrarlayarak yapın.

Hareketi biraz daha zorlaştırmak isterseniz, tek bacağınızı havaya kaldırıp ellerinizin üzerinde ileriye ve geriye yürüyebilirsiniz.

Walkout push-up egzersizi

Yan plank egzersizi

Nereleri çalıştırıyor?

Plank pozisyonlarından daha etkili ve zor olan bu egzersiz hareketi vücudunuzu 4 noktadan desteklemek yerine yalnızca 2 noktadan destekleyerek karın bölgenizi çalıştırmaktadır.

Nasıl yapılmalı?

Bu hareketi yapmak için ilk olarak yan tarafa yatın. Sol kolunuzu kalçanıza koyarak, omuzunuzun ve bacaklarınızın eşit hizada olacak şekilde pozisyonunuzu alın. Ardından sağ kolunuzdan destek alıp vücudunuzu yavaşça yukarıya doğru kaldırın.

Bu pozisyonda iken 30-40 saniye kadar bekledikten sonra diğer kola geçerek aynı egzersizi uygulayın.

Yan plank egzersizi

 

En etkili 5 zayıflama çayı

CEVAP VER