Gerçekten kilo verme mucizeleri var mı?

201 views

Modern dünyada hemen hemen her kadın ya kendilerini bir diyete soktular ya da diyet yapmış olan birini tanıyorlar. Başka bir deyişle, kilo vermek herkesin aklında ve asırlardır bu böyle, ne yazık ki görünüşe göre dünyanın her tarafında insanlar her zamankinden daha fazla kilo sorunu yaşamaya başladı. Şimdilerde bebekler bile obez olabiliyor!

Eğer kilo vermek sizin için bir sorunsa, bu sorunun doğru ve sağlıklı olan bir çözümü mevcut. Kalori saymakla ve yediğiniz öğünlerin büyüklüğünü ayarlayarak yapılan, daha fazla protein ya da karbonhidratsız yemeklerle yapılan diyetler var. Adını siz verin ve bu konuda bir diyet bulun. Bu diyet dünyası milyarca dolara mal olan bir şirket. Diyetlerin işe yaramamasına şaşmamalı! En sonunda kilo veriyorsunuz fakat kısa bir süre sonra tekrar verdiğiniz kilolara biraz daha katarak geri alıyorsunuz ve bu kısır döngü tekrar başlıyor.

Bu konuyla ilgilenen ve kilo verme ilaçları vb. şeyleri satan bir endüstri bile mevcut. ‘’ Bunu yemeğinizin üstüne serpiştirin ve yerken kilo verin… Bu sihirli ilacı için ve ideal şeklinize kavuşun. ‘’ Yine de bazı insanlar bunları kullanarak başarıya ulaşıyorlar fakat bu grubun büyük bir kısmı yaptıkları şeyler işe yaramayınca pes ediyorlar.

Kilo verme gruplarında hipnoz ve rehberler eşliğinde yapılan meditasyonlar çok popüler bir hal almaya başladı. Bu gerçekten anlamlı bir etkinlik olmasına rağmen her şeyin sonunda biz insanlar bilinç altımız bize ne önerirse onu yapmaya eğilimliyiz yani bu yöntem herkese uygun değil. Çoğu insan bunun bir çılgınlık olduğunu ve asla bunu yapmayı düşünmeyeceklerini belirtiyor. Diğer bir kısımda CD’ler ve dijital ortam kayıtlarını alıp gece yatmadan önce bunları dinlemelerinin onlara yardımı dokunduğunu savunuyorlar. Bu programların size önerdiği en basit yöntem sadece sağlıklı beslenmek. Bilinç altınız daha sonra yeni ve sağlıklı besinleri size önermeye başlıyor ve belki de damak tadınız tamamen değişebiliyor.

Bu konuda devam edersek bazı insanlar vücudumuzun bizden ne istediğini dinlememiz ve sadece aç hissettiğimiz zaman yemek yememiz gerektiğini ve yeteri kadar yediğimiz zaman durmamız gerektiğini savunuyorlar. İştahımızın günümüzde daha çok aç hissedip yememizdense asında hoşumuza giden şeyleri yediğimiz gibi bir gerçeği var.

 

Bütün bu programların çalışması için ısrara ve sürekliliğe ihtiyaç var. Kilo verdikten sonra da gayretli olup verdiğiniz kiloları geri almamaya çalışmanızda önemli…

CEVAP VER