Kilo Vermeye Yeni Başlayanlar İçin Temel Zayıflama Bilgileri

626 views

Kilo vermek zor görünebilir, özellikle geçmişte bir kaç yöntem deneyip beklediğiniz sonucu alamadıysanız. Aslında istediğiniz kiloya kendinize daha iyi alışkanlıklar adapte ederek ulaşabilirsiniz. Eğer bu konuda daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz yazımı okumaya devam edin.

Sıkı rejimleri, yoğun egzersiz programlarını ve kalorileri saymayı unutun. Bu kilo verme programları sizin birkaç kilo vermenize yardımcı olabilir fakat bu tarz alışılagelmemiş diyetleri ve egzersiz programlarını uzun bir süre boyunca sürderemezsiniz. Kilo vermek için en iyi yöntem kendinize daha iyi alışkanlıklar edinmek ve bunu devamlı olarak sürdürmektir. Sizin amacınız hayat tarzınızı değiştirmek, eski alışkanlıklarınıza geri döneceğinizi bilerek yine de birkaç hafta süren sıkı diyetlere girmek değil.

Alışkanlıklarınızı değiştirmek biraz zaman alabilir

Kısa zamanda alışkanlıklarınızı değiştirmek yerine küçük adımlarla yeni hayat tarzınıza alışmak en iyisidir. Umduğunuz ideal kilo hedefinize ulaşamasanız bile zamanla daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz.

Hoşunuza giden yeni yiyecekler keşfedin

Haftalık bir düzenle diyetinize yeni yiyecekler eklemelisiniz. Yeni yiyeceklerinizi baharatlar ve farklı yöntemler kullanarak pişirmeyi deneyin.  Bütün favori sağlıksız yiyeceklerinizi yeni ve daha iyi alternatiflerle değiştirmek, sağlıklı diyetinize alışmanızı kolaylaştırır. Halen sağlıksız favori yiyeceklerinizi küçük miktarlarda yediğiniz sürece bunları yemeye devam edebilirsiniz.

Kendinizi daha düzenli bir programa adapte edin

Güne başlamak için erken kalkmayı ve sağlıklı bir kahvaltı yapmayı deneyin. Düzenli saatlerde 3 öğün yemek yemeyi ya da öğünleriniz arasında kendinizi aç hissediyorsanız 5 küçük öğün yemek yemeyi deneyin. Saatlerini etkili bir şekilde organize etmeniz size egzersiz yapmanız için gereken zamanı bulmanıza yardımcı olacaktır. Egzersiz yapmanız için gereken zamanınız yoksa daha fazla aktif olmaya çalışın mesela günde 30 dakika yürüyüş yapmak ya da iş yerinize bisikletle gitmek bunlardan birkaçı olabilir.

Düzenli olarak egzersiz yapın

Düzenli olarak egzersiz yapmak vücudu şekle sokmak ve sağlıklı kilo vermek için en iyi yoldur. Haftalık olarak bir veya iki defa 20 dakika olmak üzere ya da üç defa uzun süren egzersizler yapmaya başlayın. Fitness programınızın eğlenceli ve ilgi çekici olmasını sağlayan egzersizlere bakın. Örnek olarak bir grup ile beraber eğlenceli bulduğunuz bir sporu yapabilir ya da yeni kabiliyetler kazanmak için Uzak Doğu sporları kurslarına katılabilirsiniz. Dans etmek, suda aerobik çalışmak hatta parkta çocuklarınızla oynamak gibi eğlenceli egzersizler spor ihtiyacınızı günlük olarak karşılamak için güzel bir yoldur.

Zayıflamak, kalorileri saymak yerine odaklanıp ve daha sağlıklı bir yaşam tarzını kendinize adapte ettiğiniz sürece zor değildir.

Az önce okuduğunuz bu önerileri uygularsanız yakında her zaman istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

 

CEVAP VER