Saç rengini korumak için neler yapılmalı

371 views
Saç rengini korumak için neler yapılmalı

Saç renginde değişiklikler yapmak biz kadınları mutlu etmektedir. Bazen asi bazen de küçük rötuşlar ile değişiklikler yapmak hepimizin hoşuna gitmektedir. Peki saçlarımızı boyattıktan sonra saç rengini korumak için neler yapılabilir? Saçınızı ömürlük olarak koruyamayabiliriz ama saç renginin canlı kalma süresini uzatmak elinizde.

Saç rengini korumak için saçınızı gün aşırı yıkayın

Saçlarınızı ne sıklıkla yıkadığınız çok önemlidir. Çünkü saç boyandığında  ne kadar çok yıkarsanız o kadar çabuk açılmaya başlayacaktır. Saçınızda ağırlık yapmayan saç tipinize göre şampuanlarla gün aşırı yıkamaya çalışın. Böylece saç boyanızın rengini korurken saçınıza zarar vermemiş olacaksınız.

Saç rengini korumak için saçınızı gün aşırı yıkayın

Saç Kremini düzenli olarak kullanın

Kaliteli saç kremi kullanmanız saçlarınızı gerekli nemi verecektir. Saç kremini kesinlikle saç diplerine değil uçlarına kullanmalısınız. Saç boyanızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız saçınızı şampuanladığınızda kesinlikle saç kremi de kullanın. Ama şunu da belirtmeliyim; saç kremi ile şampuanın birlikte olduğu malzemeleri kullanmayın. Çünkü; saç kremi saçın uçlarına sürülürken, şampuan saç diplerine uygulanmaktadır.

Saç rengini korumak için saç Kremini düzenli olarak kullanın

Saçınıza sıcak şeyler uygulamayın

Saça kesinlikle sıcak şeyler uygulanmamalı. Çok sık fön çekerek saç boyanıza zarar vermeyin. Maşa yaparak saçlarınızın kırılmasına ve saç boyasının solmasına izin vermeyin. Duşa girdiğinizde çok sıcak su kullanmayın, bu yöntem ile saç diplerinde kan dolaşımını hızlandırmış ve saç rengindeki açılmaları engellemiş olursunuz.

Saçınıza sıcak şeyler uygulamayın

CEVAP VER