Yurtdışı kariyer kursu ödüllü burs yarışması

126 views

Dünyaca ünlü moda ve tasarım okulu Istituto Marangoni,  Firenze Yurtdışı Eğitim ve Kadıköy Belediyesi ile birlikte kariyer kursu ödüllü burs yarışması düzenliyor.

Yaratıcılığını göstermek isteyen herkesin katılabileceği “Interconnection – forms & functions” burs yarışmasının kazananı Istituto Marangoni İtalya kampüslerinde İngilizce eğitim dillerinde verilen 3 haftalık kariyer kurslarından birine ücretsiz katılma şansı elde edecek.

Ayrıca 22 Mart 2016 Salı günü saat 17:30‘ da TAK Tasarım Atölyesi Kadıköy’de Istituto Marangoni Eğitmeni Alsessandro Castiglioni tarafından “Form and Function. A possible dialogue between art and design” semineri verilecektir.

15 Mart 2016 ‘a kadar başvuruların devam ettiği yarışmanın ödül töreni 22 Mart 2016 günü seminer sonrasında yapılacak. Kazanan yarışmacı ödülünü Kadıköy Belediye Başkanı’ndan alacak.

Dolce Gabbana ve Moschino’nun Okulu

Dolce Gabbana ‘dan Domenico Dolce ‘nin ve ünlü İtalyan markası Moschino’nun mezunları arasında olduğu Istituto Marangoni Milano, Floransa, Paris ve Londra’da üniversite, master, sertifika ve yaz okullarına öğrenci kabul ediyor.

İtalya’da eğitimin en iyisi

İtalya’da eğitim denince akla ilk gelen Firenze Yurtdışı Eğitim bu sene temsil ettiği okullar arasında bulunan Istituto Marangoni’den yılın en iyi resmi temsilciliği ödülünü almıştır.  İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilere ücretsiz danışmanlık veren Firenze Yurtdışı Eğitim aynı zamanda öğrencilerine ücretsiz İtalyanca eğitimi de vermektedir.

Burs yarışması konusu

Yarışma konusu, sanat ve tasarım arasındaki yaratıcılığa meydan okuma olarak öne çıkıyor. Katılımcılardan fonksiyonel-fonksiyonel olmayan paradoksundan ilham alarak bir proje tasarlamaları, bir obje çizmeleri ya da giysi-aksesuar tasarlamaları isteniyor.

Katılımcıların tasarımlarını fonksiyonel olan bir parçanın fonksiyonel olmayana yeniden uyarlanması ya da fonksiyonel olmayan bir sanatsal öğeyi fonksiyonel bir parçaya dönüştürmek şeklinde yapmaları isteniyor. Burs şartnamesi için Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayabilirsiniz.

Program

17:30 – 18:30  Form and Function. A possible Dialogue between Art & Design” Semineri

Alsessandro Castiglioni, Istituto Marangoni Eğitmeni, Sanat Tarihçi, Kuratör

18:30 – 18:45 Istituto Marangoni Kısa Tanıtımı

19:00 – 19:45 Ödül Töreni

22 Mart 2016 günü yapılacak seminer İngilizcedir ve katılım rezervasyon ile ücretsizdir.

CEVAP VER