Düz bir karına sahip olmak için tüketilmesi gerek gıdalar!

247 views
Düz bir karına sahip olmak için tüketilmesi gerek gıdalar!

Düz bir karına sahip olmak için düzenli egzersiz yapmanın yanı sıra tüketilen gıdaların da önemi büyüktür. Evinizde günlük tükettiğiniz gıdalarla düz bir karına sahip olabilirsiniz.

Düz bir karına sahip olmak için

Düz bir karına sahip olmak için tüketilmesi gereken gıdalar;

Turunçgiller tüketerek yağ yakabilirsiniz

Limon, kivi, portakal, mandalina gibi gıdaların yağ çözücü özellikleri ile fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Narenciye, C vitamini bakımından zengin bir meyve olduğundan diğer meyvelere göre daha hızlı yağ yakma özelliği vardır.

Turunçgiller tüketerek yağ yakabilirsiniz

Renkli sebzeler

Sebzeler kalorisi düşük, minerali yüksek yiyeceklerdir. Lahana, brokoli, domates, ıspanak, bezelye, fasulye gibi sebzeler minarel bakımından zengin sebzeler olduğu için tokluk hissi verir ve ihtiyacınız olan vitaminleri almanızı sağlar. Peki sebzeleri nasıl pişirmeliyiz?

Sebzelerin tamamında kızartma yağı kullanmak yerine, biraz zeytinyağı ya da ayçicek yağı kullanarak sindirimi kolaylaştırıp vücudun yağ depolamasını engelleyebilirsiniz.

Bakliyatlar

Bakliyatlar kalori ve yağ bakımından düşük besinlerdir. Bu besinleri tüketerek yağ yakmanıza yardımcı olacak amino asitlerin vücuda girmesine yardımcı olacaktır. Düz bir karına sahip olmak istiyorsanız amino asitli yiyecekler tüketmeyi deneyin.

Bakliyat tüketerek düz bir karına sahip olabilirsiniz

Kahvaltıda yulaf ezmesi tüketin

Vücudun tokluk hissi kazanması için karbonhidratlara ihtiyacı vardır. Fakat düz bir karına sahip olabilmek için  ihtiyacımız olan düşük kalorili karbonhidratlardır. Bunların en başında lif bakımından zengin yulaflar vardır. Kahvaltıda tüketilen yulaf ezmesi gün içerisinde size enerji verecek aynı zamanda da toklu hissi yaratacaktır.

Kahvaltıda yulaf ezmesi tüketin

Vitamin ve minarel bakımından zengin atıştırmalıklar tüketin

Ceviz, havuç veya badem tüketerek doymamış yağları fazla olan atıştırmalıklardan uzak durabilirsiniz. Ayrıca bu tür atıştırmalıklar düz bir karına sahip olma hedeflerinize yardımcı olacaktır.

Vitamin ve minarel bakımından zengin atıştırmalıklar tüketin

Sabah kahvaltısında yumurta tüketin

Yumurta sabah kahvaltınızın vazgeçilmezi olması gerekir. Çünkü yumurta size tokluk hissi vererek metabolizmanızın hızını arttırmaya yardımcı olacaktır.

Balık ürünleri

İçeriğinde barındırdığı doğal yağlar bakımından zengin olan somon, uskumru ve ton balığı protein bakımından zengindir ve metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Günde bir porsiyon tüketilen balık tüketilen gıdaların sindirimine yardımcı olacaktır.

Sabah kahvaltısında yumurta tüketin

 

CEVAP VER