Kış Aylarında Fazla Kilo Almanın Nedenleri

102 views

Bugün en çok sorulan sorulardan birisi olarak dikkat çeken kış aylarında fazla kilo almanın nedenleri ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacak ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden geleni yapacağız. Türkiye genelinde her geçen gün araştıran ve öğrenen okuyucularımız için her zaman daha fazlasını hedefliyor ve daha geniş çaplı bilgiler sunuyoruz.

Kış aylarında insan vücudunun çalışma mantığı daha farklı hale gelir. Türkiye’de özellikle bu gibi konulara gösterilen özen son derece fazladır. Metabolizma evet hızlanır ve bağışıklık odaklı beslenilir. Ancak aşırı beslenildiği için normalden çok daha fazla kilo almak mümkün hale gelebiliyor.

Soğuk Hava Kilo Aldırmayabilir, Verdirebilir

Bazı araştırmacıların bu konu üzerine araştırmaları gösteriyor ki soğuk havalar kilo aldırmaktan ziyade vermeniz için çok daha etkin bir yardımcı olarak ön plana çıkıyor. Kış aylarında vücudun ısı üretimi gereği duyması ve beraberinde yağ yakımı olayının daha hızlı bir şekilde ön plana çıkması normal hale geliyor.

Soğuklardan Korkup Hareket Etmemek En Büyük Sorun

Soğuk havalar özellikle ülkemiz mevsimsel şartları dikkate alındığı zaman en çok korkulan seçeneklerden birisi durumunda. Hal böyle olunca insanlar özellikle kış aylarında evlerine kapanarak soğuklardan korunmak istiyor ve dolayısı ile hareket etmeyi, doğal oksijen almayı bırakarak sunileşme yolunda adımlar atıyorlar. Bu büyük bir sorun diyebiliriz.

Kış aylarında soğuk havalarda özellikle vücudun çalışma şekli itibari ile yağ yakımı daha hızlı hale gelebilir. Ancak bizler, soğuk havayı reddettiğimizden dolayı doğrudan kilo alma yolunda somut adımlar atıyoruz. Dolayısı ile kış aylarında daha fazla kilo almak gibi yaygın bir kanı ortaya çıkıyor ancak bununla kesinlikle alakası yok.

Kış aylarında bağışıklığı destekleyen ürünler tüketerek bu anlamda doğru beslenme yolunda somut adımlar atabilir ve fark yaratabilirsiniz.

CEVAP VER