Sivilce ve akne’lerden doğal yollarla kurtulma!

199 views
sivilce ve akne tedavisi

Elma sirkesi ile doğal görünüme sahip olun

Sivilce ve akne olan bir cilde uygulanacak elma sirkesi cilde doğal görünüm kazandırır. Sirke ciltteki bakterileri öldürerek dezenfekte eder ve cildiniz doğal bir görünüme sahip olmasını sağlayan pH’ı dengeler. Limon suyu ile cilt gözeneklerini sıkılaştırarak tekrardan sivilce ve akne oluşmasını engeller. Dikkat etmeniz gereken nokta limon suyunun fazla kullanılmaması, cildinizi kurutabilir.

Sivilce ve Akne olan bölgeyi kurtulmak için hazırlayacağımız karışımın malzemeleri;

-Limon suyu
-Saf filtresiz elma sirkesi
-Berrak su

Uygulama Şekli;

Su ile yüzünü yıkayarak gözenekleri açıp, durulayın. Sonrasında 3 ölçek su ile bir ölçe elma sirkesini karıştırın. Karışımı pamuk yardımıyla sivilce ve akne olan bölgeye uygulayın. Uygulama esnasında karışımın uygulanan bölgede 10 dakikadan az olmamak kaydıyla bekletin ve yüzünüzü su ile yıkayıp durulayın. Durulanan bölgeye pamuk yardımıyla daha önceden hazır hale getirdiğimiz limon suyu ile karşımın uygulandığı bölgeye 3 dakika beklemek şartıyla uygulayın. Her gün bir kaç kez bu karışım uygulayın, cildinizin kuruduğunu hissettiğinizde nemlendirici kullanmayı unutmayın.

 

Süt ve bal (veya Yoğurt) ile hazırlanacak maske;

Sivilce ve akne oluşmasının sebebi hormonal bir bozukluk ile şimdi tarifini vereceğimiz maske cildinizi rahatlatacaktır. Süt veya yoğurt içinde barındırdığı asitlerle tahriş olmuş ve kızarmış ciltleri yumuşatarak azalmasını sağlar.

Karışımın malzemeleri;

1 yemek kaşığı kadar süt veya yoğurt
1 yemek kaşığı kadar organik bal

Uygulama Şekli;

Bir yemek kaşığı süt veya yoğurdu 1 çorba kaşığı bal ile oda sıcaklığında karıştırın. Pamuk yardımıyla hazırlanan karışımı sivilce ve akne olan bölgeye bir kat sürüp kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra 2. katı sürüp 10-15 dakika sivilce ve akne olan bölgede beklettikten sonra su ile yüzünüzü yıkayın. Karışım sert olduğu için uygulanan bölge ovalanarak yıkandığında bölgedeki ölü derilerin dökülmesini de sağlamaktadır. Cildinizin kuruduğunu hissettiğinizde nemlendirici kullanmayı unutmayın.

CEVAP VER