Selülitlerden kurtulmak istermisiniz?

176 views
selülitlerden kurtulmak istermisiniz

Her kadın genellikle selülitlerden kurtulmak ister. Özellikle bacak, kol ve kalça bölgelerinde oluşan yağlardan. Peki selülitlerden hızlıca kurtulmak için ne yapmalısınız?

Selülit nasıl oluşur?

Yağ hücrelerine kan gitmemesinden dolayı su tutmaktadır. Bu da yağ hücrelerinin katılaşmasına ve selülit başlangıcına neden olmaktadır. Selülitlerden hızlıca kurtulmak için az yağ gıdalar ve sebze ağırlıklı besinler tüketilmeli. Böylelikle kan akışını hızlandırabilirsiniz.

 

Selülitlerden hızlıca kurtulmak istermisiniz?

Selülitlerden kurtulabilmek için en az 2 hafta vereceğimiz önerileri uygulamanız gereklidir.

  • Cilt fırçalama yöntemini kullanın

Gün içerisinde oluşan toksitlenmeleri bir anda atamazsınız. Bunun için cildinizin ovalanmasına ihtiyaç vardır. Ovalama hareketini ayaklardan başlayıp üst kısımlara doğru dairesel hareketlerle karın bölgenizde yoğunlaştırarak bitiriniz. Bu egzersizi her gün 5 dakika yapmanız yeterlidir. 10 gün sonra gözlerinize inanamayacaksınız.

Selülitlerden hızlıca kurtulmak istermisiniz?

  • Anti selülit masajı uygulayın

Bu masaj tekniğini her spor salonun değişik isimleri vardır. Ama temel amacı kan akışını hızlandırarak vücudu toksitlerden arındırmaktır. Anti-selülit masajında genellikle kullanılan malzemeler, otlar, tuzlar ve susam yağı kullanılmaktadır. Bu teknik ile etkili bir masör her bir malzemeyi 1 saat uygulaması ile 2 ila 3 seans gözle görülür sonuçlar verebilir.

Anti selülit masajı uygulayın

  • Kahve telvesini selülitli bölgelere uygulayın

En iyi antioksidanlar ile donatılmış olan kahve telvesi sizin tamda aradığınız ilaç. Kahve telvesini fırçayla veya elinizde vücudunuza ovalayarak uygulayın.

Uygulanışı; Selülitli bölgeyi ıslatın. Yaklaşık 10 dakika boyunca kahve telvesini dairesel hareketlerle uygulayıp, durulayın. Cildinizde kuruma olduğunda hindistan cevizi yağı yardımıyla nemlendirin. 4 hafta sonra kesin sonucu gözlerinizle göreceksiniz.

Haftada iki kez bacaklarınızı kehve telvesi ile fırçalayın., Fırçalama öncesinde bacaklarınızı ıslatın. 10 dakika böyonca bu fırçalamayı dairesel hareketlerle yapın. Ardından bacaklarınızı durulayın. Cildiniz kuruyabilir, bunun için bu çalışmanın ardından bacaklarınızı hindistan cevizi yağı ile nemlendirin. Sadece 4 hafta sonra kesinlikle daha sıkı bir cilt göreceksiniz.

Kahve telvesini selülitli bölgelere uygulayın

  • Limon suyu ve acı biber tüketin

Dışarıdan yapılan müdahaleler ile destekleyici gıdalar alarak kesin sonuç elde edin. Bunun için günlük yaşantınıza limon suyunu ve acı biberi kesinlikle yer ayırın. İçinde barındırdığı antioksidanlar ile sizi görmek istediğiniz sonuçlara ulaştıracaktır.

Limon suyu ve acı biber tüketin

  • Dar giysilerden uzak durun

Günlük hayatta kullandığımız dar giysiler selülitlere iyi geliyor gibi görünebilir. Fakat bu bilgi yanlıştır. Çünkü dar giysiler kan dolaşımını yavaşlattığı için vücudu üst seviyelerde çalıştırmayacaktır. Bu kan akışının yavaşladığı bölgelerde yağlanmaya ve selülitlerin oluşmasına neden olmaktadır.

Dar giysilerden uzak durun

Sıkı ve düzgün bacaklara sahip olmanın kolay yolu

CEVAP VER