Hızlı kilo vermek için bunlara dikkat etmelisiniz!

173 views
Hızlı kilo vermek için bunlara dikkat etmelisiniz!

Kalorinizi hesaplayın

Vücudunuzun güç içerisinde sağlık çalışabilmesi için ihtiyaç duyduğu kalorinin alınmasın gerekir. Vücudun ihtiyaç duyduğundan fazla alınan kalori kilo alımına neden olmaktadır. Kalori cetveli alarak yaşınıza ve cinsiyetinize göre günlük almanız gereken kaloriyi hesaplayabilirsiniz. Böylece fazla kalorilerin önüne geçmiş olursunuz.

Kalorinizi hesaplayın

Beslenme tarzınıza uygun yemek tabakları hazırlayın

Sebze, meyve, kepekli tahıllar, iyi yağlar ve yağsız protein ürünlerini tüketerek dengeli beslenme alışkanlıkları geliştiriniz. Yemek tüketirken tabağınızın yarısı sebze-meyve diğer yarısı ise kepekli tahıllar ve yağsız protein ile doldurularak dengeli beslenmeye kendinizi alıştırabilirsiniz.

Beslenme tarzınıza uygun yemek tabakları hazırlayın

 

İştahınızı bastırarak fazla kilolardan kurtulabilirsiniz

Hızlı kilo vermek konusunda insanları en çok zorlayan konu iştahların bastırılmasıdır. Düşük kalori gıdalar yerine dengeli beslenerek size uygun gıdalarla iştahınızı bastırabilirsiniz. Zevkinize uygun doyma hissi veren gıdalar;

1-Greyfurt
2-Yulaf ezmesi
3-Elma
4-Yumurta
5-Zencefil
6-Kuruyemiş
7-Yeşil yapraklı sebzeler
8-Patates
9-Bitter çikolata
10-Baharatlı gıdalar

Düzenli kahvaltı yapmak metabolizmanın hızlanmasına, gün içerisinde enerjinizin yüksek olmasına ve atıştırmalık tüketme dürtüsünü azaltabilir.

İştahınızı bastırarak fazla kilolardan kurtulabilirsiniz

 

Öğün atlamayın

Sağlıklı bir kahvaltı yapmak metabolizma hızını artırır, enerjiyi yüksek seviyelerde tutar, gün boyunca yüksek kalorili atıştırmalık isteme dürtüsünü azaltabilir. Metabolizmanın çalışmasını sürekli hale getirmek için her iki ile dört saat arasında yemek veya ara öğün alınması gerekir. Yemek düzeninizi oturtursanız, kan şekeriniz de iniş çıkış göstermeyecektir. Böylece ani acıkmalar yaşanmayacaktır.

Öğün atlamayın

Alışveriş listesi hazırlayın

Alışverişe gitmeden önce alacaklarımızın listesini yapmalıyız. Çünkü alışveriş esnasında belli bir düzeni takip  etmediğimizde çantanızı hızlı kilo vermenizi engelleyecek gıdalarla doldurmuş olursunuz. Alışveriş listesi ile diyetinizi bozacak gıdalardan uzak durabilirsiniz.

Alışveriş listesi hazırlayın

 

CEVAP VER